Свет

Бомба во авионот на “ЕР ФРАНС”: Сакале да кренат во воздук 463 патници (ВИДЕО)

Боингот 777 со 463 патници и 14 членови на екипажот, го напуштија  Маврициус во 21 часот по локално време и требало да слета на аеродромот Шарл де Гол во 5 часот и 50 минути по локално време.

Авионот на “ЕР Франс” принудно слетал на аеродромот во Момбаши во Кенија, бидејќи членовите на екипажот го известиле капетанот за сомнителна направа во еден од тоалетите, за која подоцна се утврдило дека станува збор за бомба.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ