Фудбал

“Комита” му ја одзеде шок бомбата на полицаец, ја активира, и остана без половина рака и повреди други комити

Навивач на Вардар настрада на гостувањето во Битола, откако украде шок-бомба од полицаец на трибините и ја активира. Од експлозијата тој ја загуби раката до подлактицата, а уште неколкумина навивачи на гостите од Скопје заработија сериозни повреди.

Попладнево се играше вечното македонско дерби меѓу Пелистер и Вардар, кое за жал повторно мина во тензична атмосфера со сериозни инциденти. Експлозијата беше заглушувачка, а се случи во самиот финиш на дуелот што го доби Вардар со 1-0. Веднаш реагираа медицинските лица и со возило на брза помош неколку навивачи на Вардар беа пренесени во болница. Натпреварот беше во прекин десетина минути, а потоа се доигра само една минута од судиското продолжение.

Повеќе детали и фотографии од инцидентот kurir.mk најави за подоцна

ИЗВОР: ZaSe.mk

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ