Фудбал

Судиите го „ограбија“ Вардар во Тетово: Не му признаа ЕВРОГОЛ од 40 метри! (ВИДЕО)

Спорна ситуација го одбележа првото полувреме на натпреварот меѓу Шкендија и Вардар. Гостите од Скопје бараа еден ефектен гол да биде признат, додека судиите оценија дека топката не ја минала гол-линијата.

Акцијата тргна од Фелипе, а топката заврши кај Најдовски, кој испрати „бомба“ од 40 метри, која со помош на пречката, а потоа и со удар од земјата, ја остави мрежата недопрена. Но, од друг агол, јасно се гледа дека топката удира зад линијата, а потоа го напушта голот.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ