Балкан / Регион

Детали за сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ: Пијан возач удрил во неговиот автомобил, пејачот тргнал на аеродром

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во страотна сообраќајна несреќа во Германија.

Неофицијално, Шабан со автомобилот тргнал на аеродром кога му се случила несреќата. Со автомобилот не управувал тој, тука имал возач. Со него бил и неговиот кум кој исто така е повреден.

Покрај Шабан во автомобилот бил и музичарот Мирсад Кериќ. Според последните информации Кериќ е во тешка состојба додека на бобан му се скришени три ребра, рече низ солзи менаџерот Сабит Дервишевиќ.

Како што јавуваат германските медиуми, пијан возач со автомобил марка „мазда“ удрил во неговиот автомобил. Иако лекарите дале се од себе за да го спасат пејачот, не успеале.

Несреќата се случила во околината на Билефелд, во кој пеел.

Како што се наведува во полицискиот извештај две возила излетале од патот и удриле во банкините, а инцијалниот извештај гласел дека три лица од возилото „сеат ибица“ се повредени.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ