Балкан / Регион

Не ја издржа борбата за живот – почина и музичарот кој го возеше Шабан Шаулиќ

Заедно со Шабан Шаулиќ во возилото кое тргнало на пат кон аеродромот биле и неговиот кум, Слободан Боабан Стојадиновиќ и музичарот Мирсад Кериќ.

Во страшната несреќа во Германија настрада и Шабан Шаулиќ, а почина и возачот на автомобилот, музичарот Мирсад Кериќ.

Мирсад возел, Шабан седел покрај него, додека позади бил Бибан Стојадиновиќ.

После сообраќајката лекарите се бореле за животот на Мирсад, но музчарот починал.

Пријателите и од него се збогуваат на друштвените мрежи.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ