Балкан / Регион

ВОЗАЧОТ НА ШАБАН ШАУЛИЌ Е ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ

Шабан Шаулиќ

Шабан Шаулиќ почина утринава во сообраќајна незгода, а музичарот Мирсад Кериќ доби сериозни повреди по живот.

Мирсад е во тешка состојба, и во овој момент лекарите се борат за неговиот живот. Кериќ претрпе повреди на главата и ‘рбетниот столб, јави известувачот на “Република”.

Во случај на повреда на главата на Кериќ, неговиот мозок беше отечен, што претставува голема закана за неговиот живот.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ