Фудбал

Чкембари во посета на повредениот навивач – им донесоа храна и вода на “Комитите”

Иако важат за едно од најлутите ривали на трибините, навивачите на Пелистер, популарните Чкембари направија неверојатен гест.

По инцидентот на трибините на навивачите на Вардар, скопските Комити, токму Чкембарите биле првите кои пристигнале во болница каде што биле скопјани и им однеле вода и храна. Информациите ги потврдуваат и од двата навивачки табори.

Очигледно е дека несреќните случаи ги зближуваат навивачите до тој степен да го заборават огромното ривалство меѓу себе и да си помогнат кога си требаат еден на друг. Меѓу навивачите оваа информација е пречекана со восхит.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ