Македонија

Започна да се подготвува теренот за изградба на новата Балон спортска сала (ФОТО)

Започнаа градежните работи за изградба на новата балон сала во дворното место на ОУ “Гоце Делчев”. Градоначалникот Ристески го посети основното училиште посочувајки дека новата спортска балон сала

ќе биде вистинска атракција и можност повеќе да се зголеми број на спортски рекреативци кои сакаат во слободно време здраво да се изградуваат. Покрај децата за физичко воспитување, сите ентузијасти во градов ќе имаат можност да ги користат новите услови за спортување.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ