Македонија

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа во центарот на Прилеп

трагедија во прилеп

На 06.07.2018 година во 17,20 часот во Прилеп, на ул.„Марксова“ се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Дачиа Докер“ со српски регистарски ознаки управувано од Ј.Б.(44) од Србија,и мопед „Априлија“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од М.М. (34) од Прилеп. Во незгодата М.М.се здобил со тешки телесни повреди по што е пренесен во Градска болница-Прилеп за укажување на лекарска помош. Увид на лице место извршила увидна екипа на ПС-Прилеп.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ