Македонија

Тешка сообраќајка кај прилепско Мало Коњари: Се судрија две возила! (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево кај населеното место Мало Коњари прилепско.Судрени се две возила, марка “Ауди” и марка “Мерцедес”, при што причинета е материјална штета.

Засега не е познато дали има повредени при несреќата.Полицијата врши увид на лице место.Повеќе детали подоцна!

ВРВОТ