Македонија

Страшна сообраќајка вечерва ја потресе Битола (ФОТО)

Вечерва во Битола во Пелагонка 1 се случи тешка сообраќајна несреќа. Возило со силен удар се заби во тротоарот и се отпреврте пренесува локалниот портал Шеталиште. Во возилото имало 4 лица од кои три малолетни деца. Неофицијлано дознаваме дека во несреќата е повредена жена околу 60 години.

Полицијата врши увид на местото на несреќата, исто така пристигна екипа на брзата помош. Со дополнителни инфомрации ќе ве информираме подоцна.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ