Љубов и секс

Случајност си ми

Да, помина многу време.Време кое го изгубивме на погрешни личности,време кое поминуваше но како да беше застанато.

И двајцата поминавме многу нешта,jaс времето залудно со него, ти со неа. Повторно се сретнавме ете по долго време, повторно имавме потреба еден од друг без разлика на тоа дали потребата е љубов или корист. Некогаш бевме толку блиску, но толку далеку, а сега откако потребата станува поголема ситуацијата е обратна. Една вечер погледите ни се вкрстија во гужвата на плоштадот, како да го изгубивме тлото од под ноозете, како да застана времето.Се околу нас беше лажно,само наште погледи беа искрени,беа жедни за љубов.Јас како уште да бев твоја, а ти мој. И ајде дај да ги тргнеме веќе маските од нашите лица и да му дозволиме на нашиот шепот да дојде до заеднички прегратки па да се претопиме од љубов еден во друг заедно и да заспиеме во заборав на сите случувања. #ComeAndKissMeHard
#withloveDragana

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ