Македонија

Колумна Костадин Керпичоски: За нештата да станат појасни, да нема недоразбирање!

Има потреба да пишувам да објаснувам и да се докажувам бидеќи СДСМ како сега така и во минатото на секоја една вистина лепат лажна етикета па сега вие одете и докажувајтесе.

Последниве недела дена читав многу написи и објави како тоа и зошто премиерот бил во Израел, тоа дека и Зоран бил на истото место и кој што направил. Е па за да нештата станат појасни јас ќе ви кажам дека е вистина дека и двајцата беа на исто место во Израел, но не кај исти луѓе и не со исти третман. Замислите едниот беше пречекан со највисоки почести другиот само помина и замина. Ако сега на некој му е потребна причина за одењето на едниот и на другиот во Израл јас јавно и без срам ќе ви ја кажам причината.

Едниот од нив т.е Зоран беше отиден во Израел за да ја кодоши својата држава и своите луѓе а другиот пак т.е Претседателот на владата на Република Македонија г-дин Никола Груевски беше за да ги испегла лагите и покрие лајнениците што Зоран ги создаде и наштети на Македонија како што и самиот Премиер кажа во едно гостување на телевизија Сител пред некое време.

Ако сега на некој повторно не му е јасно кој што направил и кој како се вратил од таму јас сум тука и ќе ви објаснам и тоа детално. Едниот од нив двајцата т.е Зоран се врати во Македонија (на жалост) усрамен, посран и избламиран за разлика од Премиерот кој се врати со високо крената глава. Зоран таму освен што направи проблеми на Македонија направи проблеми и на тамошното раковоство т.е на државниот врв. Премиерот г-дин Никола Груевски се врати од Израел со дела и тоа: потпишана декларација за соработка и пријателство помеѓу Македонија и Израел, за меѓусебна поддршка и развој на економијата, потпишана декларација за соработка во областа на здравството со што наши доктори веќе од наредната година ќе одат на обука во Израел и тоа на државна сметка.

Освен ова, на истото место беше одржана и бизнис презентација од каде што сите јасно и гласно кажаа дека Македонија ја има најдобрата бизнис клима и дека е една од водечките економии во Европа. И сега повторно некој ќе ми каже дека нема разлика и дека двајцата треба да ги ставиме во ист кош?! Зарем не е видлива рзликата и зарем на некој од нас не му е јасно што е за почит,а што за осуда. Зарем кодошењето,лажењето,шпиунирањето не се најлошите особини кај еден човек,а и кај една партија?! За СДСМ како политичка партија е својствено и нормално се што за секој од нас е ненормално. За нивниот медиумски барабан,за нивните лажни профили,за нивните квазилажливи портали и ненормалното е нормално и е ударна вест во текот на еден ден.

Да бидам искрен и прес сите и пред бога и пред сите вас како читатели јас многу добро ја разбирам нивната потиштеност,нивната погубна политика за Македонија и нивните самонаречени медиуми. И мене лично кога дотичниот Геро на мојата лична сметка би ми префлил огромна сума на пари не би ми било битно што ќе објавам и напишам и дали тоа е вистина или лага него само да одработам.Разликата е во тоа што јас лично,моите македонци,членовите на ВМРО-ДПМНЕ,раководството на ВМРО-ДПМНЕ не се породваме и не сме на купување како дел од та арамиска банда. Размислете со своја глава,донесте одлука со своја глава и не дозволувјте да бидете изманипулирани. Ситните провокации кои ги има и ќе ги има и во иднина,малверзациите и лагите се минливи делата остануваат и делата зборуваат за луѓето многу многу гласно. ИЗБОРИ СЕ БЛИЖАТ-ПОБЕДИ НИЖАТ. Со срце и душа за Македонија, за татковината,за организацијата.

** Ставовите искажани во статијата Колумна Костадин Керпичоски: За нештата да станат појасни, да нема недоразбирање! се лични ставови на авторите и редакцијата на Barkod.mk не сноси одговорност за изнесеното во нив.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ