Шоу бизнис

Македонецот Дарко победи во Големиот Брат

Македонец ги освои 100.000-те илјади евра во Големиот Брат. Во неизвесната борба меѓу Горан кој ги издржа сите номинации и Дарко, нашиот Дарко остана како последен станар во куќата на Големиот Брат а со тоа стана и победник на реалното шоу “Големиот Брат”.

Во вечерашното шоу на Големиот Брат кое траеше три месеци за победник беше прогласен нашиот Дарко.Ете уште една македонска гордост како што кажа и големиот брат победата беше заслужена Дарко ја докажа својата љубов и почит,искреност и издржливост.Ја покажа дефиницијата за победа во реалното шоу на големиот брат.

Секоја чест!

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ