Македонија

ПРОГРАМА – 16ТИ МЕЃУНАРОДЕН ПРИЛЕПСКИ КАРНЕВАЛ – ПРОЧКА 2017

Датум: 22 ФЕВРУАРИ 2017 (среда)
11:00 часот:

конференција за медиуми на тема
„Информација за програмата на карневалот“
Локација: Општина Прилеп

Датум: 24 ФЕВРУАРИ 2017 (петок)

12:00 часот:
ИЗЛОЖБА на рачноизработени трaдиционални маски
Локација: Центар за култура „Марко Цепенков“ Ликовен салон

Датум: 25 ФЕВРУАРИ 2017 (сабота)

10:00 часот: 
Прва меѓународна научна конференција на тема: 
Обреди и фестивали под маски на Балканот-традиција, состојба, тенденција
Локација: Хотел Кристал Палас
12:00 часот: 
Детски карневал 
– музичка програма и настап на жонлери, кловнови, акробати … 
12:30 часот: 
Дефиле на учесници до 14 години
Локација: – Плоштад Методија Андонов – Ченто
16:00 часот: 
Меѓународна научна конференција

Датум: 26 ФЕВРУАРИ 2017  (недела)

13:00 часот: 
Меѓународна карневалска поворка
Локација: Плоштад Методија Андонов – Ченто
15.00 часот: 
Прием и размена на подароци со официјалните делегати
Локација: национален ресторан Македонска куќа
20.30 часот:
Забава под маски
Локација: Хотел Сонце Га – Ресторан Липа

Датум: 27 ФЕВРУАРИ 2017  (понеделник)

12:00 часот: 
Традиционален заеднички ручек на здружението Прилепски мечкари
Локација: Манастир Св. Ѓоргија

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ