Македонија

Кој го спушти македонското знаме во Долнени?!

“Со грбот, химаната и знамето се претставува Македонија и се изразува припадноста на Република Македонија”. За секое прекршување на оваа законска одредба се сноси одговорност.

Денес во Општина Долнени македонското знаме беше симнато од јарболот. На кого му смета знамето и кој ќе сноси одговорност за овој потег?

ИЗВОР: МАРКУКУЛЕ

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ