Македонија

НЕИЗМЕРНА ТАГА, ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА 15 ПАТНИЦИ КОИ ЗАГИНАА КАЈ КАРПАЛАК!

ИДЕНТИТЕТОТ НА 15 ПАТНИЦИ

Познат е идентитетот на 15 патници кои го загубија животот во вчерашната автобуска тешка несреќа кај Карпалак. Херои на вечерта при целата несреќа беше локалното населени без чија помош многумина немаше да останат живи.

Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими
Валдете Хамити (1989), од Дебреште, мајка на две деца
Јовица Трпевски, од Гостивар, син на пратеникот Благојче Трпевски
Бесим Камбери, с. Сенокос, гостиварско
Онур Садику (19), од Гостивар
Есат Емрули, од Гостивар
Ајдин Исмаили (19) од Гостивар
Бесим Фетаи, од Врапчиште
Бејза Узеири, од Долна Бањица
Зоран Давидовски (1981), вработен во Град Скопје
Бобан Аврамовски, студент на ФОН
Трпана Јаневска, пензионерка од Гостивар
Дејан Ристевски, вработен во Народна банка на Македонија
Павле Костоски, од Гостивар, дипломец на Правниот факултет во Скопје
Арсен Арсовски од с. Железна Река, гостиварско

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ