Македонија

Првите моменти од автобуската несреќа, возачот лежи исфрлен на улицата (ВИДЕО)

Сведоци на големата трагедија во селото Ласкарци, кога вчера автобус на претпријатието Дурмо-турс од Гостивар излета од автопатот и падна во бездна, по што се преврте, ни го испратија првото видео направено по сообраќајната несреќа.

Луѓето кои се нашле случајно на местото на несреќата, првин не сфатиле што се случило, па тргнале да видат од каде доаѓа чадот што се гледа на видеото и што е тоа што паднало крај нив со силен трескот. Одејќи кон местото на трагедијата, наишле на човек ако лежи на асфалтот, потоа дознале дека е тоа возачот на автобусот.

Еден од првите кои им притекнале во помош на настраданите е и Фестим Русани, вработен во Владата, кој се нашол на местото на трагедијата само неколку минути потоа, одејќи од работа кон Тетово, каде што живее.

За АКО.мк вели дека неколкумина веднаш притрчале да помогнат ,а тој побарал помош од началникот на Брза помош во Тетово, Адем Рамадани.

Повеќе информации на АКО.мк

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ