Македонија

Не се гледа крајот – народот во Грција преживува голгота (ФОТО)

загинати во пожарите

Властите потврдиле дека бројот на загинати во пожарите пораснал на 60 и стравувата дека тука нема да биде крајот.Како што пренесуваат грчките медиуми, уште 10 лица настрадале во пожарите кои од понеделникот не се смируваат во подрачјето на Атика близу Атина.Четири лица се пронајдени во автомобили,четири во куќа додека две лица настрадале на брдото.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ