Македонија

Кој го спушти македонското знаме во Долнени не се знае, но се знае кој го крена! СЕКОЈА ЧЕСТ (ВИДЕО)

“Со грбот, химаната и знамето се претставува Македонија и се изразува припадноста на Република Македонија”. За секое прекршување на оваа законска одредба се сноси одговорност.

Денес во Општина Долнени македонското знаме беше симнато од јарболот. На кого му смета знамето и кој ќе сноси одговорност за овој потег?

Но, набрзо потоа МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ повторно се вееше во Долнени благодарение на И.Р.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ