Македонија

Грабеж во обложувалница „Златна Копачка“

Две непознати маскирани лица синоќа извршиле грабеж во обложувалницата „Златна Копачка“ на ул.„Тале Христов“. Едниот бил вооружен со пиштол, се заканил на вработена и одзеле засега неутврдена сума на пари по што го напуштиле местото на настанот.

Од страна на увидна екипа од СВР-Скопје извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

ИЗВОР: 24 ВЕСТИ

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ