Фудбал

Широк Сокак гори: Чкембари одбележуваат 30 години постоење (ФОТО)

Вечер на плоштадот ,,Магнолија” од 21:00 часот бидете дел од до сега најголемото пиротехничко шоу кое ,,Широк Сокак” го видел. Забавата и пијалоците се од нас, а присуството е од вас, најавуваат Чкембари.

Да напоменеме дека утре, 26.09.2015 год. во Прилеп ќе се игра дерби натпреварот помеѓу екипите на Пелистер и Тетекс, што е и еден дополнителен стимул за да има присуство во што поголема бројка на Чкембари.

На 30.09.2015 во Прилеп ќе се игра КУП натпреварот помеѓу вечните ривали Пелистер и Вардар.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ