Фудбал

Широк Сокак гори: Чкембари одбележуваат 30 години постоење (ФОТО)

Вечер на плоштадот ,,Магнолија” од 21:00 часот бидете дел од до сега најголемото пиротехничко шоу кое ,,Широк Сокак” го видел. Забавата и пијалоците се од нас, а присуството е од вас, најавуваат Чкембари.

Да напоменеме дека утре, 26.09.2015 год. во Прилеп ќе се игра дерби натпреварот помеѓу екипите на Пелистер и Тетекс, што е и еден дополнителен стимул за да има присуство во што поголема бројка на Чкембари.

На 30.09.2015 во Прилеп ќе се игра КУП натпреварот помеѓу вечните ривали Пелистер и Вардар.

ВРВОТ