Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО:”Антонио Милошоски за анкетата што Владата ја криела за промена на името??”

(Твитер статус на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски)

“@VladaMK крие анкета спроведена во Јули?! На прашање дали ќе излезете на референдум, само 31% рекле ќе гласаат, што е 562.000 од вкупно 1.814.600 гласачи. Мнозинството одговориле #бојкот.
Во Битола само 22% анкетирани рекле ќе излезат на референдумот (18.000 од 83.000 гласачи)!”, напиша Милошоски на Твитер.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top