All for Joomla All for Webmasters
Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО:”Антонио Милошоски за анкетата што Владата ја криела за промена на името??”

(Твитер статус на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски)

“@VladaMK крие анкета спроведена во Јули?! На прашање дали ќе излезете на референдум, само 31% рекле ќе гласаат, што е 562.000 од вкупно 1.814.600 гласачи. Мнозинството одговориле #бојкот.
Во Битола само 22% анкетирани рекле ќе излезат на референдумот (18.000 од 83.000 гласачи)!”, напиша Милошоски на Твитер.

ВРВОТ