Вести

Излезност до 11 часот: 15,39%, гласале 279,152 граѓани

Државната изборна комисија објави на својата страна дека излезноста на избирачките места до 11 часот е 15,39 проценти. Досега своето право на глас го оствариле 279,152 граѓани кои гласале на предвремените парламентарни избори, а податоците се однесуваат за 3,147 избирачки места.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ