Балкан / Регион

ЖЕСТОК НАПАД НА ПОЛИЦИЈАТА: Жандармеријата тргна во контра-напад, експлозии одекнуваат во Белград

Дел од опозицијата и десничарите, четврти ден по ред организираат протест во Белград.

Полициските сили се распоредени околу српскиот парламент и низ центарот на градот.

Во средата протестите беа насилни, додека во четвртокот беше претежно мирен пред Собранието.

Проследете во живо на КУРИР РС телевизија

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ