Балкан / Регион

ЖЕСТОК НАПАД НА ПОЛИЦИЈАТА: Жандармеријата тргна во контра-напад, експлозии одекнуваат во Белград

Дел од опозицијата и десничарите, четврти ден по ред организираат протест во Белград.

Полициските сили се распоредени околу српскиот парламент и низ центарот на градот.

Во средата протестите беа насилни, додека во четвртокот беше претежно мирен пред Собранието.

Проследете во живо на КУРИР РС телевизија

To Top