Балкан / Регион

Вучиќ полесно повреден на комеморацијата во Сребреница

Се појавија снимки на кои се гледа нападот на српскиот премиер Александар Вучиќ одблиску. Според информациите од босанските медиуми, тој е погоден со камен во лицето при што му се искшени очилата и повреден е полесно.

Толпата извикуваше „Четнику, оди си дома“!, при што неколкумина поминаа преку оградата и го нападнаа премиерот на Србија.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ