All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

Вучиќ полесно повреден на комеморацијата во Сребреница

Се појавија снимки на кои се гледа нападот на српскиот премиер Александар Вучиќ одблиску. Според информациите од босанските медиуми, тој е погоден со камен во лицето при што му се искшени очилата и повреден е полесно.

Толпата извикуваше „Четнику, оди си дома“!, при што неколкумина поминаа преку оградата и го нападнаа премиерот на Србија.

ВРВОТ