Фудбал

„Пеколен“ дочек на Борусија Дортмунд во Малезија (ВИДЕО)

Борусија Дормтунд синоќа пристигна во Малезија, а тамошните симпатизери на клубот приредија неверојатен пречек за фудбалерите да се почувствуаат како дома.

Навивачите на Борусија Дортмунд се едни од најстравствените во светот, а очигледно и нивните подгрупи се исто така фанатични, бидејќи во Малезија неколку стотина се појавија пред хотелот и со факели приредија вистинско шоу.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ