Балкан / Регион

Тинејџер 30 пати ја прободел својата поранешна девојка (16) со нож, лекарите се борат за нејзиниот живот

поранешна девојка

Виенската полиција уапси малолетно момче под сомнение дека и нанел над 30 убоди на својата поранешна девојка (16).

Еден австриец (16), со турско потекло, во четвртокот попладне ја следел својата девојка да се врати дома од училиште. Кога девојката го отклучила станот, тој ја нападнал со нож и нанел повеќе убоди.

Девојчето некако успеало да избега и да побара помош. Таа била пренесена во болница, каде лекарите се бореле за нејзиниот живот, а младиот човек бил уапсен подоцна по крвавиот напад.

Младиот човек не се спротивстави на апсењето и негираше дека не го извршил ова дело, а како што пренесува Хеут, и претходно против осумничениот, жртвата претходно поднела обвиненија за насилство.

Двајцата тинејџери биле во врска со нешто повеќе од една година, а наводно, раскинале пред неколку месеци. Оттогаш, младиот човек постојано ја следел неговата поранешна девојка и повеќепати ја напаѓал.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ