Македонија

ОТКРИЕН ИДЕНТИТЕТОТ НА ФУДБАЛЕРОТ ЗАРАЗЕН СО КОРОНА ВИРУС: ЦЕЛИОТ ТИМ ВО КАРАНТИН

Овој четврток беше откриен првиот фудбалер заразен со корона вирус.

Станува збор за 22-годишен нигериец, Пол Акпан Удо, кој го носи дресот во Сиена, италијански третолигаш.

Овој играч го пропушти натпреварот минатиот викенд поради треска, а понатамошните истражувања покажаа дека е позитивен за вирусот корона.

Официјалната статистика на корона вирусот во Италија во моментов гласи: 14 мртви, 528 пациенти досега, од кои 282 се во моментов болни.

Најпогодена е Ломбардија, економски центар на земјата со 258 случаи.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ