Балкан / Регион

Ципрас на Твитер: „Договорот не препознава македонска нација”

Ципрас

„Договорот не ја признава македонската нација, го признава само правото на нашите соседи на самоопределувањe”, напиша меѓудругото грчкиот премиер Алексис Ципрас на Твитер.

To Top