Технологија

Фејсбук има тајно место каде чува податоци за вас: Еве како да ги избришете

Се што треба да направите е да влезете во опцијата “Settings” односно подесувања, па да влезете во “Ads”, односно огласите кои ќе ги видите на листата. Потоа кликнете на “Ads based on my preferences”, трета по ред, па Едит, односно измена. Тука ќе најдете список со сите ваши интересирања, барем онака како што Фејсбук ги гледа.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top