Забава

Два акумулатори по предизборна улица (ВИЦ)

Се шетале два акумулатора по предизборно паскопана улица. Едниот паднал во шахта, а другиот се испразнил од смеење.

За време на бомбардирањето на Белград, неколку авиони случајно влегле во воздушниот простор во Скопје. По некое време, едниот пилот погледнал надолу:
– Овде ли фрлавме бомби?

– Не,не. Овде си е вака – одговорил другиот пилот

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ