Ракомет

Реакциите на македонскиот и на ЕХФ коментаторот за голот на Манасков (ВИДЕО)

По вчерашната игра на нерви во која Македонија победи и обезбеди уште 3 натпревари во Полска, за некој беше радост за некој тага. Еве како коментаторите на Македонија, Србија и ЕХФ го пренесоа моментот кога Манасков постигна гол.

To Top