Ракомет

Поради парола истакната на ракометниот меч Вардар – Борац, приведени три членови на Н.Г “Комити”

Вчера по ракометниот натпревар Вардар и Борац од Бања Лука биле приведени три лица.Полицијата соопштува дека на натпреварот во СЦ „Јане Сандански’’ во Скопје присуствувале 200 навивачи од групата „комити“, а имало и околу педестина навивачи од гостинската „Лешинари’’.

Во првото полувреме во двесетата минута од натпреварот „комитите“ скандирале пароли со навредлива и националистичка содржина. Пред крајот на второто полувреме во полициската станица Аеродром приведени се 3 лица кои во возилото „форд фокус“ имале знамиња со навредлива содржина, кои биле користени и истакнати за време на натпреварот. Знамињата биле одземени, а против тројцата навивачи ќе бидат поднесени соодветни пријави, соопшти МВР.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ