Ракомет

Летал од Торонто до Загреб само за да го види Кире Лазаров!

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија. „Канада ја сака Македонија.

Од Торонто до Загреб, 7.000 илјади километри, само да го видам Кире Лазаров“, напишал навивачот. Доаѓањето се исплатеше, оти нашиот тим вчера славеше победа со 25-24, против третата најдобра репрезентација во светот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ