All for Joomla All for Webmasters
Ракомет

Летал од Торонто до Загреб само за да го види Кире Лазаров!

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија. „Канада ја сака Македонија.

Од Торонто до Загреб, 7.000 илјади километри, само да го видам Кире Лазаров“, напишал навивачот. Доаѓањето се исплатеше, оти нашиот тим вчера славеше победа со 25-24, против третата најдобра репрезентација во светот.

ВРВОТ