All for Joomla All for Webmasters
Ракомет

“ФАВОРИТОТ” НА КОЛЕНА: Македонија и одржа лекција на Словенија (ВИДЕО)

Не можеа да се помират кутрите Словенците од нашата победа во натпреварот против нив, па ќе пукнеа од мака кога нашите ракометари го славеа триумфот со македонските навивачи. Нивниот селектор Веселин Вујовиќ го напушти теренот неколку секунди по крајот на мечот, не ни остана да им честита на нашите ракометари, а попат се расправаше со судиите, пораид нивното делење правда на овој меч.

Без разлика на сѐ, Македонија заслужено со победа го отвори ова првенство и најави дека може да сметаме на висок пласман, дури и на реприза од ЕП во Србија, кога завршивме петти.

 

ВРВОТ