Ракомет

ЕХФ потврди: Норвешка поднесе жалба по поразот од Германија во полуфиналето (ФОТО)

Норвешка и официјално поднесе жалба по поразот од Германија во полуфиналето на Европското првенство во Полска, бидејќи, според нив, Германија имала премногу ракометари на теренот во еден момент.

ЕХФ потврди дека Норвешка поднела жалба и и даде рок до утре до 9 часот наутро да ги достави писмено причините за жалбата и потоа Дисциплинската комисија на ЕХФ ќе донесе одлука до 12 часот истиот ден.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ