All for Joomla All for Webmasters
Ракомет

ЕХФ потврди: Норвешка поднесе жалба по поразот од Германија во полуфиналето (ФОТО)

Норвешка и официјално поднесе жалба по поразот од Германија во полуфиналето на Европското првенство во Полска, бидејќи, според нив, Германија имала премногу ракометари на теренот во еден момент.

ЕХФ потврди дека Норвешка поднела жалба и и даде рок до утре до 9 часот наутро да ги достави писмено причините за жалбата и потоа Дисциплинската комисија на ЕХФ ќе донесе одлука до 12 часот истиот ден.

 

ВРВОТ