Фудбал

За паролата “Македонија е грчка” ништо, а за “Педеракис Лимунада” казна од 40.000 евра

Вардар ќе треба да плати 40.000 евра поради неспортско навивање за време на дуелот со АПОЕЛ, вака одлучи дисциплинската комиција на УЕФА.

Казната е изречена поради неспортско навивање, истакнување на недозволиви пароли, користење на пиротехника и влегување на навивачите на терен по завршување на дуелот. Претходно и Шкендија беше казнета, тетовчани беа олеснети за 8.000 евра поради употреба на ласери од трибините на стадионот кои му попречувале на гостинскиот голман.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ