Фудбал

Во Прилеп мајмун НЕ ИГРА, судиите спасуваа глава пред “МАЈМУНИТЕ” (ФОТО)

Како што предходно објавивне, мечот од ВМФЛ помеѓу Победа и Македонија ЃП беше прекинат во 72 мин.Во Прилеп гостуваше лидерот на табелата Македонија ЃП и се чинеше дека тоа ќе биде уште еден голем празник на фудбалот во еден од најфудбалските градови во Македонија.

Место тоа, се претвори во голем срам бидејќи дојде до прекин во средината на второто полувреме кога членови на навивачката група “Мајмуни” влегоа во теренот и ги нападнаа судиите. Мораше да интервенира полицијата, а Победа сигурно ја очекува тешка казна според правилата на ФФМ.

ФОТО: Шеталиште

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ