Фудбал

Приведен напаѓачот на автобусот на српската репрезентација

Албанската полиција објави дека е откриен неговиот идентитет, тој има 14 години и во текот на ноќта, наводно, бил приведен. Од инцидентот има снимка направена од непосредна близина и иако од неа не се гледа сторителот, се слушаат извици на негодување од присутните.

Утринава, албанскиот премиер Еди Рама јавно му се извини на српскиот народ за инцидентот и со тоа барем малку ја спушти топката пред вечерашниот меч во Елбасан.

To Top