Фудбал

ПОТВРДЕНО: Реал Мадрид аут од Купот!

Шпанската фудбалска федерација денес донесе конечна одлука да го исфрли Реал Мадрид од Купот на Шпанија, поради пропустот кој беше направен на натпреварот со Кадиз.

Имено, на тој натпревар Бенитез во стартниот состав го стави Чиришев кој немаше право на настап поради суспензија. Кадиз поднесе жалба поради тоа, па денес фудбалската федерација на Шпанија одлучи да го дисквалификува Реал Мадрид, иако претседатело

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ