Фудбал

Родригез потпиша за “кралевите”

Репрезентативецот на Колумбија, Родригез денес и официјално потпиша шест годишен договор со кралевите. Имено, главна отскочна даска за Родригез да заигра во Реал Мадрид беше прекрасната игра на СП во Бразил и освојувањето на Златната копачка.


Овој 23-годишен играч својата кариера ја започна во FC Envigado, за последно да игра во Monaco (2013/2014). Овој млад играч до сега има освоено неколку титули меѓу кој најзначајни се: (2014) World Cup Golden Boot , Europa League (2011) , Portuguese Primiera Ligas (2011, 2012 and 2013)

To Top