Фудбал

Родригез потпиша за “кралевите”

Репрезентативецот на Колумбија, Родригез денес и официјално потпиша шест годишен договор со кралевите. Имено, главна отскочна даска за Родригез да заигра во Реал Мадрид беше прекрасната игра на СП во Бразил и освојувањето на Златната копачка.


Овој 23-годишен играч својата кариера ја започна во FC Envigado, за последно да игра во Monaco (2013/2014). Овој млад играч до сега има освоено неколку титули меѓу кој најзначајни се: (2014) World Cup Golden Boot , Europa League (2011) , Portuguese Primiera Ligas (2011, 2012 and 2013)

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ