All for Joomla All for Webmasters
Фудбал

Победа го запиша првиот пораз, Работнички го освои „Тумбе Кафе“

Победа

По двата натпревари на домашен терен, фудбалерите на Работнички во рамките на третото коло на ПМФЛ, на стадионот „Тумбе Кафе“ во Битола, ја совладаа прилепска Победа со 0-2 (0-1) и ја запишаа втората победа по ред , по неуспехот против Ренова на стартот на сезоната.

Победа подобро го почна натпреварот, но од првото влегување во казнениот простор, Работнички поведе. Тимовски непотребно играше со рака на 7-8 метри од голот на Тофилоски и главниот судија Гоцевски покажа на белата точка. Пеналот во гол го претвори Стјепановиќ и Работнички дојде до предност од 0-1.

ВРВОТ