Фудбал

НК “МАЈМУНИ” – Прилеп најавуваат инвазија во Ѓорче

На 28 мај, 2015 година беше извршено извлекување по бергеровиот систем со што се добија паровите за бараж натпреварите за пополнување на Втората Македонска Фудбалска Лига за натпреварувачката сезона 2015/16

Зајази, Зајас

vs

Еуромилк, Скопје

Љубанци, Љубанци

vs

Велешта, Велешта

Победа, Прилеп

vs

Беласица, Струмица

Бараж натпреварите ќе бидат одиграни на 3ти и 7ми јуни, 2015 година со почеток во 16:00 часот на неутрални терени.

Како што претходно беше објавено од страна на ФФМ, Победа vs Беласица ќе се одигра на стадионот во Ѓорче Петров во Скопје. Најмногу ова го очекуваа НК Мајмуни како и цел Прилеп, па најавуваат невидена инвазија и навивање и подржување на Победа од почетниот свиреж па се до крајот. Секако за да се вжешти атмосверата и да има и навивачко натпреварување најавено е и присуство на навивачката група Ајдуци.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ