Фудбал

Навивачите на АПОЕЛ провоцираа: “Македонија е грчка” (ФОТО+ВИДЕО)

Навивачите на АПОЕЛ кои се прогрчки ориентирани со провокации за фудбалерите на Вардар и Македонија. Навивачите на најтрофејниот кипарски клуб АПОЕЛ, истакнаа транспаренти со провокативна содржина, очекувано со политичка содржина, познавајќи го фактот дека тие се прогрчки ориентирани.

Тие истакнаа пароли на кои пишуваше: „Името Македонија е свето, и никој не може да го украде“, а исто така имаше уште еден транспарент на кој пишуваше: „Македонија е грчка“.

Вардар успеа да остане непоразен, а најзаслужен за тоа беше “министерот за одбрана” – Пачовски.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ