Фудбал

Навивачите на Келн за малку ќе убиеја дете со факел во Белград (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена зведа и Келн го играат одлучувачкиот натпревар за пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа. А, пред самиот почеток на натпреварот, навивачите на Келн фрлаа бакљи. На терен и кон приврзаниците на домаќинот, кршеа столчиња и ги фрлаа на соседната трибина.

Според информациите од стадионот, едно дете кое било на теренот, било погодено со бакља и само брзата интервенција на луѓето околу него му го спасила животот.

To Top