Фудбал

Навивачите на Келн за малку ќе убиеја дете со факел во Белград (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена зведа и Келн го играат одлучувачкиот натпревар за пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа. А, пред самиот почеток на натпреварот, навивачите на Келн фрлаа бакљи. На терен и кон приврзаниците на домаќинот, кршеа столчиња и ги фрлаа на соседната трибина.

Според информациите од стадионот, едно дете кое било на теренот, било погодено со бакља и само брзата интервенција на луѓето околу него му го спасила животот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ