Фудбал

КУП 1/16-ФИНАЛЕ: Шкендија на гости во Коњари, Победа во Сингелиќ

p>Денешната ждрепка во ФФМ, сакаше Шкендија да гостува против Големо Коњари, Вардар ќе гостува на екипата на Скендербеу во Порој, а Работнички, пак, на екипата на Чаклани во тетовското Горно Палчиште.

Во 1/16-финалето од Купот на Македонија се игра само еден натпревар. Средбите меѓу најдобрите 32 екипи во најмасовното домашно клупско натпреварување ќе се играат на 17. август.

Скендербеу Порој – Вардар

Големо Коњари – Шкендија

Чаклани Горно Палчиште – Работнички

Влазними – Тетекс

Фортуна – Победа

Сатеска Волино – Металург Скопје

Беласица – Пелистер

Академија Пандев – Македонија ЃП

Љуботен – Хоризонт Т.

Вардар Неготино – Шкупи

Еуромилк ГЛ – Ренова

Новаци – Скопје

Малеш – Силекс

Кожув Миравци – Велазерими

Брегалница – слободна

Младост ЦД – слободна (неизвесен настап)

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ