Фудбал

Фудбалер на АПОЕЛ нѐ нарече Македонија и ги разлути кипарците и грците (ФОТО)

Аргентинскиот фудбалер кој настапува за АПОЕЛ, Томас Де Винсенти нѐ нарече Македонија по што ги запали навивачите во Кипар и Грција, но тој не е крив, се водел од она како го учеле на училиште во неговата земја.

Томас де Винсенти на својот инстаграм профил објави слики и напиша: Стигнавме во Македонија, утре нѐ очекува важен натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Jа почитувам Грција, но така нѐ научија во училиште. Немав намера никого да повредам

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ