Музика

Прилепчанецот Мартин Стојаноски распали на “Ѕвезде Гранда”

Синоќа на “Ѕвезде Гранда” прилепчанецот Мартин Стојаноски имаше одлична изведба на “Нисам те се нагледао”. Мартин го воодушеви жирито и ја крена публиката на нозе.

Прв го “крена” Шабан Шаулиќ кој прв го притисна тастерот и му даде ѕвезда.На крајот,тој освои 5 ѕвези и со помош на продукциското жири замина во бараж. Во баражот избра стара македонска песна “Филизо моме”, но поради големата конкуренција не успеа да го помине баражот. ВО секој случај честитки и за овој успех.Во продолжение може да го погледнете настапот на Мартин на “Ѕвезде Гранда”.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top