Музика

ПРЕМИЕРНО: “Izdajice” новиот Амадеусов хит (ВИДЕО)

Вечерва во 20:00 се одржа промоцијата на новата песна на Амадеус Бенд – Izdajice, како и промоцијата на новиот албум “Крв и навика”. Песната сигурно ќе ви се допадне и за многу кратко време ќе стане вистински хит.

Музика и текст се дело на Бојан Станимировиќ аранжманот е на Дамир Имери. Во продолжение може да го погледнете спотот како и текстот на песната. Уживајте !!!

NA MOJOJ VATRI KUVAJU GREHOVE
A ORDEN MOJ BI SEBI DA DODELE
NOVI GLUMCI DOLAZE PREDSTAVU DA POKVARE
NOCAS KO TE NE VOLI TAJ ISTI TE MILUJE

U MOJOJ KRVI JOS PLIVAJU ZABLUDE
I BOGATI PLACU U LICE NAM SMEJU SE
NOVI KLINCI DOLAZE BOLJE SUTRA NE VIDE
NOCAS KO TE NE VOLI U TEBE SE ZAKLINJE

REFREN
SVE IZDAJICE STO ME PRODASE
TE KUKAVICE PISU POBEDE
I SVI SU OKO TEBE,GLEDAJU SAMO SEBE
NOCAS KO TE NE VOLI, TAJ KAZE TI VOLIM TE

I KO JE SAD KRIV,STO PRAZNE NAM KOLEVKE,
ZA LJUBAVNA PISMA,STO TUPE SU OLOVKE
MAJKE DECU NE VIDE,GROM NA ZITO SPREMA SE
NOCAS KO TE NE VOLI U BOGA NE VERUJE
REF.

C.DEO
NA OBRAZU MOM MARSIRAJU ISTINE
DOK SPAVAS TI,DA LAZ TE NE NAPADNE
A OBRAZI TVOI SLABI SU BEDEMI
KAD POPLAVE KRENU NECE IZDRZATI
REF.

А во продолжение може да ги погледнете и JugoslavijaKrv i navikeDodje mi da opsujem teDunja, Miris Beograda.

Која песна најмногу Ви се допадна ?! Ги очекуваме вашите коментари.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ